Wniosek składamy do banku, w którym posiadamy kredyt hipoteczny — tego, który nam go udzielił. Czy to faktyczna pomoc kredytobiorcom? Pomocą byłoby dofinansowanie, nieprzedłużanie spłat, które faktycznie nie są darowane. Jednak możliwości są nawet do 8 miesięcy. To bardzo długi okres na podratowanie domowego budżetu czy ustabilizowanie się ogólnej sytuacji w obszarze bankowym.


Kto może skorzystać z prolongaty kredytu hipotecznego?


Trzeba spełnić pewne przesłanki np. nie mieć zaległości na kredycie, bank finansował np. zakup mieszkania w PLN. Wymogi, w każdym banku będą różne. Prolongata kredytu hipotecznego to duże odciążenie domowego budżetu dlatego warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem. Skorzystać, może każdy, kto w placówce złoży wniosek. Niestety jeżeli posiadamy dwa zobowiązania hipoteczne, możemy zdecydować się na prolongatę tylko przy jednym z nich.


Kamizelka kuloodporna


Podwojenie raty, dorabianie po godzinach, to już nasza codzienność. Inflacja nikogo nie oszczędza. Prolongata kredytu hipotecznego dla niektórych może być ostatnią deską ratunku. W trudnych sprawach kredytobiorcy mogą zasięgnąć pomocy w Biurze Rzecznika Finansowego.