Firmy pożyczkowe coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniu klientów. Jednym ze sposobów jest kontakt z doradcą danej firmy, który udzieli pożyczki w domu. Jak to wygląda z praktycznej strony? I czy opłaca się korzystać z takiej formy zdobycia dodatkowej gotówki?

Pożyczka w domu

Na rynku finansowym pojawia się coraz więcej firm udzielających pożyczek w domu klienta. Wystarczy telefonicznie lub meilowo umówić się z doradcą i czekać na spotkanie. Dobrze sprawdzić ważność dowodu osobistego, bo to dokument niezbędny, by wnioskować o pieniądze. Do uzyskania pożyczki potrzebne będą podstawowe dane, informacje o zatrudnieniu, dochodach za ostatnie trzy miesiące. W niektórych firmach wystarczy przedstawić przelew od pracodawcy z ostatnich trzech miesięcy. Doradca klienta poprosi także o numer telefonu komórkowego, adres meilowy lub numer konta ( jeśli zdecydujemy się na przelew). W niektórych firmach pożyczkowych to doradca dostarcza gotówkę.  Nie są to jednak zbyt wysokie kwoty.

Plusy i minusy udzielania pożyczek w domu klienta.

Plusem pożyczania w domu jest komfort wynikający z możliwości dokonania transakcji w miejscu zamieszkania. Jest to wygodne dla osób starszych, ale też mieszkających w mniejszych miejscowościach lub wsiach. Do plusów takiego pożyczania możemy zaliczyć także niewielką ilość dokumentów i szybki proces wnioskowania i weryfikacji klienta. Doradca na miejscu udzieli wszelkich odpowiedzi i rozwieje wątpliwości. Jakie są zatem minusy takiego pożyczania? Niższa kwota pożyczki niż w banku ( pożyczymy od kilkuset do kilku tysięcy złotych) oraz wyższa prowizja za jej udzielenie.  Warto jednak zastanowić się nad taką formą pożyczania, bo jest to bardzo komfortowe dla klienta, szybkie i przede wszystkim bezpieczne.